سال‌هاست که افزایش اثربخشی دارو‌ها و فرآورده‌های شبه دارویی از قبیل مکمل‌های غذایی موضوع تحقیقات وسیع و بررسی‌های جهانی است. بدون تردید اثربخشی دارو رابطه مستقیمی با شکل دارو و راه مصرف آن دارد. یکی از انواع اشکال دارویی که امروزه به دلایل مختلف مورد توجه قرار گرفته است، قرص‌های جوشان هستند. شاید قرص‌های جوشان ویتامین ث معروف‌ترین نوع از انواع قرص‌های جوشان باشند. امروزه انواع مختلفی از داروها نظیر آسپیرین‌ها، آنتی‌اسیدها، ترکیبات آهن، مکمل‌های دارویی نظیرکلسیم و گلوکز آمین نیز به صورت جوشان تولید می‌شوند که بنا به توصیه داروسازان در بسیاری از بیماری‌ها مانند آرتریت، التهاب و کنترل درد، زخم‌ها ، ناراحتی‌های معده و روده‌ای، آلرژی‌ها و پوکی استخوان کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرند. جوشش قرص‌های جوشان از چیست؟ فرآیند جوشش این قرص ها از واکنش یک اسید آلی با یک قلیا نظیر بی‌کربنات یا کربنات در مجاورت آب حاصل می‌شود که نتیجه آن ایجاد گازکربنیک (CO2) است. گاز کربنیک حاصل، سبب انهدام قرص و ایجاد محلولی می‌شود که حاوی مواد موثر داروی مورد نظر است. مزایای استفاده از قرص‌های جوشان در مقایسه با سایر اشکال دارویی به شرح زیر است: 1- کاهش احتمال بروز عوارض گوارشی یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی داروها و مکمل‌های دارویی، ایجاد عوارض گوارشی است. بهترین مثال برای این موضوع، قرص‌های کلسیم هستند. هرچه سن افراد بالاتر می‌رود، مقدار اسید معده شان کمتر می‌شود و این موضوع ممکن است سبب شود که کلسیم در معده حل نشده باقی بماند و پس از مدتی دست نخورده از معده بگذرد. این مساله علاوه بر عدم جذب کلسیم، به بروز یبوست در فرد نیز منجر می‌شود. از سویی دیگر، زمانی ‌که کلسیم در معده حل می‌شود، گاز تولید می‌کند، در صورتی که با استفاده از شکل جوشان قرص‌های کلسیم، کلسیم پیش از مصرف، در آب حل می‌شود. بنابراین نه احتمال ایجاد یبوست وجود دارد و نه ایجاد گاز در معده. 2- جلوگیری از تغییر ماهیت دارو در دستگاه گوارش جلوگیری از تغییر ماهیت دارو در دستگاه گوارش یکی از دغدغه‌های همیشگی داروسازان بوده است. این موضوع ممکن است به دلیل پایین بودن PH معده یا تداخلات دارویی یا غذایی بروز کند. PH پایین (اسیدی) معده باعث می‌شود مواد فعال دارویی ماهیتشان عوض شود، یا فعالیت خود را از دست بدهند. قرص‌های جوشان به واسطه خاصیت بافری که دارند، PH معده را افزایش می‌دهند (باعث می‌شوند محیط معده کمتر اسیدی باشد)، بنابراین از تجزیه و غیرفعال شدن مواد موثره دارویی جلوگیری می کنند. این خصلت بافری (کربوناسیون) قرص های جوشان باعث می‌شود معده به سرعت تخلیه گردد. محتویات معده معمولا در عرض 20 دقیقه به داخل روده ی کوچک می‌ریزند و منجر به جذب حداکثر مواد فعال دارویی می‌شوند.
3- افزایش ظرفیت انتقال ماده موثره دارویی معمولا ظرفیت یک قرص 500 میلی‌گرم است. به عبارت دیگر یک قرص، 500 میلی‌گرم ماده موثره دارویی را همراه خود دارد. در صورتی که یک قرص جوشان با قطر 5/2 سانتیمتر و وزن 5 گرم به راحتی می‌تواند بیش از 2 گرم مواد موثر دارویی محلول در آب را همراه خود داشته باشد. 4- افزایش اثر درمانی تحقیقات نشان داده است که قرص‌های جوشان نسبت به قرص‌های معمولی جذب بسیاری از مواد فعال دارویی را تقویت می‌کنند (نظیر کافئین و دی‌سولفیرام) چرا که گاز کربنیک حاصله از واکنش اسید و باز می‌تواند نفوذپذیری مواد فعال دارویی را افزایش دهد. همچنین به حل شدن مواد دارویی که خیلی کم حل می‌شوند ، کمک می‌کند. 5- افزایش سرعت اثرگذاری از نظر داروسازی، محلول‌های دارویی عموما دارای جذب سریع‌تری در مقایسه با اشکال جامد می‌باشند. بر این اساس می‌توان گفت جذب ماده دارویی موجود در قرص‌های جوشان سریع‌تر از قرص‌های معمولی است و افزایش سرعت جذب دارو به معنای تاثیرگذاری سریع تر آن است. 6- عدم نیاز به بلع تعداد افرادی‌که قادر به بلع قرص‌ها نیستند، یا اصولا علاقه‌ای به بلع مواد دارویی ندارند، زیاد است. با توجه به این‌که قرص‌های جوشان به شکل محلول استفاده می‌شوند، لذا استفاده از آنها آسان‌تر است. این موضوع خصوصا در رابطه با بیماران مسن یا کسانی که از عوارض دهان و دندان رنج می‌برند، شایع‌تر می‌باشد. 7- دلپذیری مصرف بیشتر قرص‌های جوشان، طعم بهتری نسبت به مایعات، مخلوط‌ها یا سوسپانسیون‌های دارویی دارند. پوشاندن طعم بد داروها با افزودن طعم‌دهنده‌ها به دست می‌آید. قرص‌های جوشان بعد از نگهداری طولانی مدت، طعم مناسب خود را حفظ می‌کنند. ضمن آن‌که به نظر مصرف‌کننده، قرص‌های جوشان ظاهر مناسب تری نسبت به قرص‌های معمولی دارند.
کشف ویتامینC داستان جالبی دارد . در قرن 19 ، دریانوردان انگلیسی برای رهایی از نوعی بیماری که در دریا به آن مبتلا می شدند و بعداً اسکروی * نام گرفت ، مقدار زیادی لیمو در کشتی خود حمل می کردند . برای همین به آنها" ملوان لیمویی" می گفتند. اسکروی بیماری مهلکی بود که کاشفان سرزمین های دور پس از مدت طولانی که بر روی آب سفر می کردند به آن مبتلا می شدند و بسیاری از آنها در اثر این بیماری می مردند. اسکروی کمبود طولانی مدت ویتامینC است. این مطلب انگیزه ای شد برای جستجوی عامل درمان اسکروی در پرتقال ، که منجربه کشف ویتامینC در سال 1928 شد و اسید اسکوربیک ** نام گرفت. انسان و بعضی حیوانات فاقد آنزیم لازم برای تولید ویتامینC در بدن هستند از اینرو نیازمند دریافت آن از طریق غذا می باشند. ویتامینC از نظر غذایی بسیار حساس است و به راحتی در اثر حرارت و تاثیر مواد قلیایی از دست می رود . حرارت پخت نیزموجب کاهش این ویتامین در سبزیجات می شود .
شما از ویتامینC زیاد شنیده اید و از تأثیر آن بر سرماخوردگی آگاهید ، دلیل این همه فوائد ویتامینCدر بدن چیست؟ این ویتامین چه اعمال دیگری در بدن انجام می دهد؟ ویتامینC در واکنشهای شیمیایی بدن به عنوان یک حمل کننده الکترون عمل می کند ، این ویتامین مهمترین آنتی اکسیدان*** محلول در آب است . آنتی اکسیدان به موادی گفته می شود که با حرکت در خون ، مواد شیمیایی را که به بافتها لطمه می رسانند را خنثی می کنند. به این دلیل است که ویتامینCدر جلوگیری از بروز یا بهبود بسیاری از بیماری های مزمن دوران کهنسالی مؤثر است . این ویتامین نقش زیادی در بدن ایفا می کند که دانستن آن برای شما بی فایده نیست : ویتامین C ، در سلامت پوست و لایه های محافظتی بدن مؤثر است. پوست انسان را با طراوت نگاه می دارد و موجب جوانی پوست می شود ؛ به همین دلیل است که به مخلوط یک قاشق آب لیموی تازه و یک قاشق عسل در یک لیوان آب سرد که صبحگاه خورده شود، اکسیر جوانی گویند. ویتامینC موجب حفظ پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید می شود از اینروکسانی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند بهتر است برای حفاظت از پوستشان ویتامینC بیشتری مصرف کنند . ·با کمبود مصرف ویتامین Cپوست خشک می شود و در زیر آن ،خون مردگی هایی به صورت دانه دانه مشاهده می شود .لثه زخم شده و دهان خشک می شود ، در واقع یکی از بارزترین علائم کمبود ویتامینC این است که اگر بازو یا ران فرد را لمس کنیدپوست او دانه دانه و بر جسته احساس می شود .
ویتامینC ، موجب افزایش ایمنی بدن در برابر بیماری ها می شود، به فعالیت مناسب هورمونی بدن کمک می کند . یکی از نکاتی که در مورد این ویتامین قابل ذکر می باشد ، این است که طی تحقیقاتی که آخرین آنها در سال 92 صورت گرفت مصرف ویتامین Cاز بروز سرماخوردگی جلوگیری نمی کند بلکه به تخفیف عوارض آن کمک می نماید از اینرو توصیه می شوددرطول مدت سرماخوردگی ، مواد غنی ازویتامینC به وفور مصرف شود. از تأثیرات دیگر این ویتامین، افزایش جذب آهن موجود در غذا است ؛ از اینرو توصیه می شود ، به عنوان پیش غذا سالادهای حاوی سبزیجات خورده شود تا ویتامینC موجود درآن جذب آهن غذا را افزایش دهد . کسانی که مبتلا به کم خونی هستند و رژیم غنی از آهن و اسید فولیک دارند، مصرف ویتامینC به استفاده بیشتر بدن آنها از آهن خورده شده کمک خواهد کرد . عوارض کمبود ویتامینC، زمانی ظاهر می شود که بیش از یکماه ویتامین بسیار کم دریافت شود ؛ دراین زمان بیماری اسکروی با عوارضی که گفته شد ظاهر شده و در اثر عدم درمان منجر به مرگ فرد می شود . کمبود این ویتامین حتی در نوزادان هم دیده می شود ، کودکانی که از شیر مادر تغذیه نمی کنند و این ویتامین را از منابع دیگر نیز دریافت نمی کنند ، لثه های زخمی و خون آلود دارند که علامت کمبود ویتامین است . میزان ویتامین C مورد نیاز بدن در یک فرد بالغ روزانه 60 میلی گرم است که در بارداری و شیر دهی نیاز بدن به آن افزایش می یابد.
در صورتی که برای حفظ رنگ سبزی ها از بی کربنات سدیم استفاده شود vit C به میزان زیادی تخریب می شود .
منابع غذایی ویتامینC کدام ها هستند؟ ویتامینC ، هم در بافتهای گیاهی و هم دربعضی محصولات حیوانی موجود است . غنی ترین منابع C ، میوه ها و سبزی ها هستند ، آب مرکبات نیز دارای میزان زیادی ویتامینC است. 74 میلی گرم vit C دارد هر کیوی 341 میلی گرم vit C دارد هر فلفل سبز 74 میلی گرم vit C دارد هر پرتقال 68 میلی گرم vit C دارد یک برش بزرگ طالبی 124 میلی گرم vit C دارد 1 لیوان آب پرتقال تازه ویتامین C به میزان توصیه شده و با حداقل 1 لیوان آب خورده شود تا معده را آزار ندهد . توت فرنگی، کلم بروکلی، گریپ فروت، گوجه فرنگی، انبه، لیمو، گل کلم، سیب زمینی، هندوانه، اسفناج، کلم، نارنگی و دیگر میوه ها و سبزی ها ، منابع گیاهی دارای ویتامینC و جگر ، منبع حیوانی دارای ویتامینC است. سیگاری ها و زنانی که از قرصهای جلوگیری از بارداری استفاده می کنند نیاز به VitC بیشتری دارند. افرادی که بیش از نیازشان vit C دریافت می کنند بدنشان به میزان زیاد vit C وابسته شده و با دریافت در حد استاندارد مبتلا به کمبود می شوند . مصرف مکملVitC نباید خود سرانه باشد خصوصاً در افرادی که مبتلا به دیابت هستند ، چرا که کلیه آنها سنگ ساز است ؛ همچنین افرادی که به آنها رژیم غذایی کم نمک توصیه شده با مشورت پزشکVitC تکمیلی دریافت کنند ، زنان باردار و شیرده نیز باید با توصیه پزشکVitC دریافت کنند.

مکملی کاملتر از ویتامین سی - ویتامین سی - قرص جوشان - قرص - دارو - سلامتی - بهداشت عمومی - استر سی - استر - سی - ویتامین سی - قرص جوشان - قرص - دارو - سلامتی - بهداشت عمومی - استر سی - استر - سی - ویتامین سی - قرص جوشان - قرص - دارو - سلامتی - بهداشت عمومی - استر سی - استر - سی - ویتامین سی - قرص جوشان - قرص - دارو - سلامتی - بهداشت عمومی - استر سی - استر - سی - ویتامین سی - قرص جوشان - قرص - دارو - سلامتی - بهداشت عمومی - استر سی - استر - سی - ویتامین سی - قرص جوشان - قرص - دارو - سلامتی - بهداشت عمومی

مكملي كاملتر از ويتامين سی را كشف كنيد!

استر- سي ، فرم منحصر به فردی از ويتامين C مي باشد كه از طريق فرآيند ویژه اي بدون استفاده از حلالهای شیمیایی و بر پایه آب تولید می شود. مولکول استر- سی دارایpH خنثی (7) بوده و حاوی متابولیت های ویتامین C می باشد.
استر-سي تنها ويتامين C همراه با متابوليت مي باشد. اين متابوليت ها با فعال كردن مولكول ويتامين C، انتقال آن را از يك سلول به سلول ديگر براي بدن آسانتر مي سازد.
استر – سی منبع کاملی از ویتامین C است که در پیشگیری و درمــان بسـیاری بیماریها مانند : سرما خوردگی ، آب مروارید ، سرطان ، سکته مغزی و بیماریهای قلبی عروقی و کرونر قلب استفاده می شود.
استر – سي طی یک فرایند تحت Patent از سال 1988 میلادی در کارخانه ای به نام Ester - C Company در ایالت آریزونای آمریکا ساخته می شود. فرمــولاسـیون و سـاخت قــرص جوشان استر- سی ( با طعم پرتقال ) در کشور آلمان صورت می گیرد.

ویتامین C (اسکوربیک اسید) یکی از ضروری ترین ویتامین های مورد نیاز بدن است که در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها نقش موثری دارد. از یک سو این ویتامین در بدن ساخته نمی شود و از سوی دیگر بدلیل محلول بودن در آب، برای مدت طولانی در بدن باقی نمی ماند، بنابراین برای حفظ سلامتی باید به طور مرتب و روزانه به میزان کافی از این ویتامین مصرف شود.
مصرف روزانه ویتامین C می تواند :
• با تولید کلاژن در استحکام پوست، استخوان، دندانها و سایر بافتهای بدن تاثیر مناسبی داشته باشد.
• یک اثر قوی ضد التهابی داشته که می تواند باعث کاهش عوارض بیماری آرتریت شود.
• بعنوان یک عامل ضد حساسیت در کنترل میزان ترشح هیستامین نقش داشته باشد.
• موجب سلامت پوست و حفظ آن در برابر اشعه ماوراء بنفش نور خورشید شود.
• با افزایش HDL و کاهش LDL موجب کاهش بیماریهای قلبی- عروقی شود.
• بعنوان آنتی اکسیدان، باعث خنثی شدن رادیکالهای آزاد در بدن شود.
• با افزایش میزان کورتیزول در کاهش استرس موثر باشد.
• در التیام زخم ها و بهبود شکستگی ها تاثیر گذارد.
• در ساخت ال – کارنیتین موثر باشد.
• باعث افزایش جذب آهن می شود.

با توجه به این که نیاز روزانه بدن به ویتامین C از طریق 9- 5 وعده غذایی میوه و سبزی بر طرف می شود، اما بدلیل امکان پذیر نبودن این امر در زندگی شهری امروز، پزشکان مصرف ویتامین C را در همه فصل های سال توصیه می کنند.

مقدار و نحوه مصرف
مطابق دستور پزشک یا روزانه یک قرص در نصف لیوان آب حل کرده و میل نمایید.
موارد احتیاط:
در زمان بارداری و شیردهی با مشورت پزشک یا داروساز مصرف شود.
بسته بندی:
هر بسته محتوی 20 قرص جوشان

منطقه ۱ تا ۳ (تهران)
منطقه ۴ تا ۶ (تهران)
منطقه ۶ تا ۱۵ (تهران)
منطقه ۱۶ تا۲۵ (تهران)
© 2010 OVEDIS. All rights reserved.
Designed by LOMLAM